Taktická LED svítilna FENIX PD35 V3.0

 
Dostupnost Na dotaz
2 199 Kč
1 817,36 Kč bez DPH
   
Kód produktu PD35V30
Značka FENIX
Kategorie SVÍTILNY, ČELOVKY
 

Taktická LED svítilna FENIX PD35 V3.0

Nejnovější generace ultra výkonéné svítilny Fenix PD35 V3.0 přináší světelný tok až 1700 lumenů (ANSI) a úctyhodný dosvit až 357 metrů. Nadstandardního dosvitu (vzhledem k velikosti svítilny) bylo dosaženo použitím nejnovější LED Luminus SFT-40. Svítilna je možné napájena vysokokapacitním Li-ion akumulátorem 18650 2600 mAh (součást balení)s vlastním nabíjecím micro-USB konektorem. Svítilnu lze také napájet dvěma jednorázovými CR123 bateriemi. Fenix PD35 V3.0 disponuje šesti různými režimy svícení, které umožní volit mezi vysokým výkonem, dlouhou výdrží (až 230 hodin) a zábleskovými režimy pro upoutání pozornosti a krizové situace. Svítilna je napájena digitálně kontrolovaným konstantním proudem pro zaručení stálého světelného výkonu i při snižování napětí v bateriích (při jejich pozvolném vybíjení). Svítilna vybavena indikací stavu nabití baterií. Ke svítilně je možné připojit vzdálený spínač AER-02.

Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

• max. výkon: 1700 lm
• max. dosvit: 357 m
• max. výdrž: 230 hod.
• max. svítivost: 31900 cd
• počet režimů: 6
• světelný zdroj: LED Luminus SFT-40 s životností 50000 hodin
• napájení: 1x dobíjecí 18650 / 2x CR123
• vodotěsnost: IP68 (ponor 2 m po dobu 30 min.)
• nárazuvzdornost: pád z 1 m
• rozměry (cm): 13,4 délka x 2,3 ∅ těla x 2,54 ∅ hlavy
• hmotnost: 84 / 134 g

Vzhledem k mechanické ochraně proti přepólování musí mít akumulátor vystouplý plusový pól. Starší akumulátory Fenix s plochým plusovým pólem tudíž nelze použít.

- celkem šest režimů výkonu:
⇒ režimy svícení: 1700 lumenů (1,5 hodiny) -> 600 lumenů (2,5 hodiny) ->  150 lumenů (8,5 hodiny) -> 50 lumenů (26,5 hodin) -> 5 lumenů (230 hodin)
⇒ zábleskové režimy: strobe (1700 lumenů)
- časy výdrže jsou měřeny s přiloženým nabíjecím li-ion akumulátorem 18650 s kapacitou 2600 mAh
- k napájení lze použít i dvě jednorázové lithiové CR123 baterie
- elektronika s digitální konstantní regulací výkonu a ochranou proti opačnému vložení baterií (přepólování)
- hladký parabolický reflektor pro světelný kužel s dosvitem až 357 metrů a svítivostí 31900 cd
- svítilna má paměť a zapne se vždy v posledním nastavením režimu (neplatí pro stroboskop)
- LED indikátor v bočním tlačítku vždy při zapnutí svítilny zobrazí stav nabití baterie (funguje jen při použití Li-ion akumulátoru 18650)
- vyrobeno z leteckého tvrzeného - Type III hard anodized
- vzhledem k mechanické ochraně proti přepólování musí mít akumulátor vystouplý plusový pól. Starší akumulátory Fenix s plochým plusovým pólem tudíž nelze použít
- tvrzená ultra čistá skleněná čočka s antireflexním povrchem
- taktický vypínač na konci svítilny (funkce okamžitého zapnutí/vypnutí - momentary on/off)
- pevná spona pro bezpečné a jednoduché nošení svítilny na opasku nebo kapse (odstranitelná)
- výrazné protiskluzové vroubkování povrchu pro lepší držení
- ke svítilně je přiložena šňůrka na zápěstí, pouzdro na opasek, náhradní o-kroužky, akumulátor 18650 a USB kabel

Použití 

Z výroby může být uvnitř svítilny na akumulátoru černá izolační krytka. Před prvním použitím ji z akumulátoru odstraňte.

Pro zapnutí zmáčknete vypínač umístěný na konci svítilny, pro okamžitou aktivaci tlačítko namáčkněte. Stiskem bočního tlačítka u hlavy svítilny můžete kdykoliv během provozu přepínat mezi režimy výkonu. Pro přepnutí do stroboskopického režimu přidržte boční tlačítko zhruba 0,5 vteřiny.

Inteligentní ochrana proti přehřátí - pokud vzroste teplota svítilny nad 60°C, tak začne automaticky snižovat výkon v pozvolných krocích, dokud se její teplota neustálí. Jakmile teplota svítilny klesne pod 60°C, tak se výkon opět automaticky zvýší na původní úroveň. 

Indikace stavu nabití baterií - při každém zapnutí se aktivuje na tři vteřiny indikační LED v bočním tlačítku svítilny. Pokud indikační dioda svítí zeleně je baterie nabita na více než 85%. Zelené blikání znamená 50-85% kapacity. Pokud svítí červeně, je nabita na 25-50%. Červené blikání značí, že zbývá méně než 25% kapacity baterie. (funguje pouze při použití Li-ion akumulátoru 18650)

Upozornění na vybité baterie - svítilna postupně automaticky přepne do nejnižšího režimu, v nejnižším režimu poté každých10 minut třikrát červeně zabliká indikační LED v tlačítku.

Nabíjení - zapojte USB kabel do bočního micro-USB konektoru na akumulátoru, během nabíjení svítí kontrolka na vrchní straně akumulátoru červeně. Po dosažení plného nabití svítí zeleně nebo modře. Doba nabíjení plně vybitého akumulátoru je 3 - 3,5 hodiny.

Upozornění
Nerozebírejte sami zapečetěné části svítilny, poruší se tím záruka.
Nikdy nepoužívejte různě vybité baterie či baterie s různou kapacitou.
Pokud se ochranné gumové kroužky po delší době používání jeví poškozené, vyměňte je. Kroužky je třeba také promazávat, aby nedocházelo k erozi gumy. Dodržováním těchto pravidel bude svítilna správně chráněna proti vodě.
Pokud svítilna bliká či se nerozsvítí, může to být jedním z následujících důvodů:
Baterie jsou téměř vybité – vyměňte je.
Kontakty uvnitř svítilny jsou zanesené – očistěte je houbičkou namočenou v alkoholu.
Tělo či zadní část svítilny jsou uvolněné – přidejte lubrikant na těsnící kroužky a dotáhněte.

Záruka 5 let

BARVA Black

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MH Avatar autora | 6.1.2022
Je skvělá

FENIX se specializuje předevší na LED svítilny, ale v jeho široké nabídce naleznete i dobíjecí baterie, montáže svítilny, čelovky a příslušenství ke svítilnám.